П`ятниця
«  Липень 2015  »
Чи бували Ви колись в місті Рогатині, якщо так в якості кого?

Музейний комплекс в місті Рогатині

Головна » 2015 » Липень » 10 » Відкрито виставку «Чорно-біле мистецтво Володимира Баляса» 7 липня 2015 р.
Відкрито виставку «Чорно-біле мистецтво Володимира Баляса» 7 липня 2015 р.

7 липня 2015 р. в меморіальному музеї-садибі Миколи Угрина-Безгрішного відкрито виставку ліногравюр В. Баляса (1906-1980) «Чорно-біле мистецтво Володимира Баляса» із фондів Рогатинської гімназії імені Володимира Великого).

Творча спадщина В. Баляса – величезне надбання українського і світового мистецтва – артистична та прикладна графіка, книжкова ілюстрація, плакат, дереворит, лінорит, живопис, іконопис, скульптура, мозаїка.

Кожен його твір – унікальний, індивідуальний, досконалий, він не потребує розповіді, він сам промовляє до нас мовою душі митця та професійністю його рук. Світ побачив роботи Володимира Баляса у численних групових і персональних виставках  в Україні та далеко за її межами. Варшава, Москва, Софія, Рим, Мюнхен, Париж, Лос-Анджелес, Філадельфія, Нью-Йорк, Глендейл, Торонто, Мехіко, Маямі,  Сан-Дієо – це далеко не весь перелік тих міст у престижних виставкових залах яких була представлена творчість митця.

Чимало його робіт знаходиться у музеях та приватних колекціях країн Європи, Північної та Південної Америки  (зокрема, у музеї Конгресу США та музеї Голівуду). В Україні ж твори Володимира Баляса, а також його біографічні дані та бібліотека, документи та фотоматеріали, проспекти виставок та рецензії зберігаються в колекціях Національного музею у Львові імені митрополита Андрея Шептицького, Львівській Академії Мистецтв, у Галереї мистецтв Національного Університету «Києво-Могилянська Академія», у Рогатинській гімназії імені Володимира Великого та у філії Музею мистецтв Прикарпаття в м. Рогатин.

Сьогодні відвідувачі мають змогу ознайомитися із частиною творів Володимира Баляса із фондів Рогатинської гімназії імені Володимира Великого, що представлена на виставці  чорно-білими ліногравюрами видатного митця.

Тетяна Петрів,

завідувач філії Музею мистецтв Прикарпаття